CZORTKÓW, SKAŁA PODOLSKA, KAMIENIEC PODOLSKI, ŻWANIEC, OKOPY ŚW.TRÓJCY, CHOCIM, CZERNIOWCE, ZALESZCZYKI, CZERWONOGRÓD, JAZŁOWIEC, BUCZACZ, ZŁOTY POTOK, STANISŁAWÓW, DROHOBYCZ, LWÓW, ŚWIRZ, ZŁOCZÓW, ZBARAŻ, TARNOPOL, MIKULIŃCE, TREMBOWLA,
To samodzielna część naszej najdłuższej i najbardziej kompleksowej trasy „Poznajemy Kresy Wschodnie”. Prezentujemy w niej Lwów i podolską część Kresów Wschodnich. Podczas naszej podróży przybliżymy Wam jak burzliwe były karty historii wschodnich rubieży Rzeczpospolitej i jak zagmatwane, a nawet tragiczne były losy zamieszkujących te tereny Polaków. Odwiedzimy zarówno najważniejsze miasta i twierdze kresowe, jak i miejsca oddalone od głównych szlaków turystycznych, ciche, zapomniane a jakże urocze w swojej prowincjonalności i bezinteresowności ludzi.
CENA: 1520 zł
Promocja First Minute ! Rezerwacje do 31.01.2020 – zniżka 120 zł !
PROGRAM:
1dzień- Wyjazd z Katowic o 5.30. Przejazd przez Kraków, Tarnów. Przekroczenie granicy w Korczowej. Po południu przejazd do Lwowa. Obejrzenie soboru św. Jura, kośc. św. Elżbiety. Przejazd i wejście na Wysoki Zamek – wzgórze, z którego obejrzymy panoramę miasta. Spacer po starówce. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
2dzień- Rano zwiedzenie Cmentarza Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich. Zwiedzanie starówki: Arsenał Miejski, Baszta Prochowa, Arsenał Królewski, cerk. Wołoska, kośc. Dominikanów, katedra Ormiańska, Rynek, Katedra wraz z piękną kaplicą Boimów, klasztor Bernardynów, cerkiew Przemienienia Pańskiego. Ew. wizyta w Operze Lwowskiej. Obiadokolacja i nocleg.
3dzień- Opuszczamy Lwów. Wizyta w Starym Siole w renesansowym zamku strzegącym „Czarnego Szlaku”. Jadąc przez wzgórza Gołogór dotrzemy do Świrza z położonym nad jeziorem, zamkiem Świrskich z XV w. Przejazd do Złoczowa, z zamkiem Siennińskich, późniejszą rezydencję Jana III Sobieskiego (potężne bastiony i Pałac Chiński). Odwiedzimy Zbaraż rozsławiony obroną przed armią Chmielnickiego (zamek, pałace: Zbaraskich i Wiśniowieckich, Klasztor Bernardynów). Pod wieczór dotrzemy do Tarnopola. Wieczorny spacer po starówce: od Teatru do barokowego kościoła Dominikanów i dalej do Zamku Tarnowskich przy zalewie na Serecie. Możliwy rejs statkiem wycieczkowym. Obiadokolacja i nocleg.
4dzień- Przejazd do Mikuliniec, z kośc. św.Trójcy, pałacem Potockich, ruinami Zamku Koniecpolskich z XVI w. W Trembowli obejrzymy pomnik Marii Chrzanowskiej, ruiny zamku kazimierzowskiego, obronny klasztor Karmelitów. Później jedziemy do Czortkowa z ruinami zamku Czartoryskich i neogotyckim kośc. św. Stanisława. Postój w Skale Podolskiej z ruinami zamku Lanckorońskich z XIV-XVII w. i pałacu Tarłów. Popołudniu przyjazd do Kamieńca Podolskiego (lista UNESCO). Spacer wokół twierdzy. Przejście przez Most Turecki na starówkę. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
5dzień- Rano chętni obejrzenie fortyfikacji w jarze Smotrycza. Odwiedzenie katedry Piotra i Pawła, klasztoru Dominikanów i wnętrza największej twierdzy na Kresach Rzeczpospolitej. Wyjazd do Chocimia nad Dniestrem, gdzie zwiedzimy twierdzę z XIII-XVIIw. Po drodze krótki postój przy ruinach w Żwańcu. Następnie Okopy św. Trójcy i Kudryńce nad Zbruczem z ruinami zamczyska Herburtów (wymiennie do Kudryniec Krzywcze ze słynną Kryształową Jaskinią). Obiadokolacja i nocleg w Kamieńcu.
6dzień- Przejazd do Czerniowiec – stolicy Bukowiny. Obejrzymy starówkę: ratusz, teatr, Pałac Metropolitów Bukowińskich. Następnie mostem przez Dniestr dotrzemy do Zaleszczyk i dalej do Czerwonogrodu w jarze Dżurynu, gdzie zobaczymy neogotycki pałac Ponińskich, wzniesiony na miejscu zamku, ruiny barokowej kaplicy i największy wodospad Podola. Udajemy się do Jazłowca. Na wzgórzu nad miasteczkiem znajdują się ruiny jednego z najstarszych na Kresach zamków. Zwiedzenie sanktuarium MB Jazłowieckiej w pałacu Poniatowskich, krypty sióstr Niepokalanek i renesansowego kościoła Dominikanów. Przejazd do Buczacza słynącego z najładniejszego na Kresach Ratusza. Obejrzymy kościół św.Stanisława, klasztor Bazylianów, chętni ruiny warowni Potockich. Odwiedzenie Złotego Potoku z zamkiem Potockich z XVIIw. i obronnym kościołem. Późna obiadokolacja i nocleg w Stanisławowie.
7dzień- Zwiedzanie Stanisławowa: Ratusz, Pomnik Mickiewicza, kościoły: Farny z XVII w. i Ormiański z XVIIIw.,. Czas wolny na zakupy. Przejazd do Drohobycza (miasta Brunona Szulca). Obejrzymy tu drewniane cerkwie (XVw.): Zmartwychwstania i św. Jura (na liście UNESCO), gotycki kościół farny, rynek z okazałym ratuszem. Przekroczenie granicy. Przejazd przez Przemyśl, Rzeszów, Tarnów, Kraków. Zakończenie imprezy w Katowicach w godzinach wieczornych.
ŚWIADCZENIA:
6 noclegów w hotelach i pensjonatach **/*** – pokoje 2os. z łazienkami, 6 śniadań i 6 obiadokolacji, przewodnik lwowski, autokar z klimatyzacją (dla małych grup – bus), ubezpieczenie KL i NW, opiekę pilota.
UWAGI:
1. Cena wyliczona dla grupy min.15 osób – bus 20mc lub 7os. – bus 9mc. Odwołanie imprezy przez zbyt małą frekwencję najpóźniej na 7 dni do rozpoczęcia.
2. Program imprezy podany jest ramowo – kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów.
3. Osoby podróżujące samotnie dokwaterowywane są do pok.2- lub 3os. Pok.1os na zamówienie – za dopłatą 220zł.
4. Koszty wstępów – ok. 520 Hr
5. Dla grup zorganizowanych 10-15% rabatu w zależności od liczebności grupy. Terminy na zamówienie.