LWÓW, OLESKO, PODHORCE, ZŁOCZÓW, STARE SIOŁO, ŚWIRZ, STANISŁAWÓW, KOŁOMYJA, JAREMCZE, CZARNOHORA Z HOWERLĄ, PRZEŁ. JABŁONICKA, BUKOWEL, WOROCHTA, PNIÓW, DROHOBYCZ
Trochę wielkomiejskiego, pełnego fantazji Lwowa, urokliwych galicyjskich miasteczek, imponujących rezydencji magnackich, tajemniczych ruin zamków i strażnic kresowych, a na koniec koloryt i folklor huculszczyzny i górskie krajobrazy Gorganów i Czarnohory urzekające piękną i nieskażoną przyrodą podczas górskiej przygody na Howerli.
TERMIN: nieznany (po zakończeniu wojny),
CENA: 1050 zł
PROGRAM:
1dzień– Wyjazd z Katowic o godz. 5.00 Jazda w kierunku granicy przez: Kraków, Tarnów, Rzeszów. Ok. południa przyjazd do Lwowa. Po przerwie zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem: Arsenały, cerkiew Wołoska, kościół Dominikanów, katedra Ormiańska, Rynek z Ratuszem i pięknymi kamienicami, gotycka katedra Wniebowzięcia NMP wraz z piękną kaplicą Boimów, obronny klasztor Bernardynów, Plac i Pomnik Mickiewicza. Obejrzenie przepięknych wnętrz Opery Lwowskiej. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
2dzień– Po śniadaniu wycieczka po „Zamkach króla Jana” czyli: Oleska, w którym się urodził (muzeum i spacer po parku otaczającym zamek), Podhorzec (jedna z najwspanialszych rezydencji magnackich na dawnych Kresach), Złoczowa (kolejna rezydencja Sobieskich z oryginalnym Pałacem Chińskim). Powrót do Lwowa. Możliwość obejrzenia spektaklu w Operze Lwowskiej. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.
3dzień– Po śniadaniu Zwiedzanie Cmentarza Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich. Odwiedzenie soboru św. Jura. Przejazd przez Stare Sioło (ruiny zamku, wspaniały przykład polskiego renesansu), Świrz (malowniczy zamek książąt Świrskich z XVIw.) do Stanisławowa. Obejrzenie starówki: Ratusz, Pomnik Mickiewicza, kościoły: Farny, Jezuitów, Ormiański. Przejazd do Kołomyi i zwiedzenie Muzeum Huculszczyzny. Następnie przejazd do Jaremcza – słynnego centrum turystycznego Karpat Wschodnich. Obiadokolacja. Nocleg w pensjonacie lub ośrodku turystycznym.
4dzień – Wczesne śniadanie. Pasjonaci turystyki górskiej jadą do Zaroślaka – przedwojennego polskiego schroniska. Wejście na Howerlę – najwyższy szczyt Czarnohory. Pozostali obejrzenie ciekawych wodospadów, wyjazd na główną grań Karpat na Przełęczy Jabłonickiej, spacer po Bukowelu – najmodniejszym kurorcie Karpat Wschodnich, a nawet wyjazd kolejką linową by móc podziwiać wspaniałe panoramy Czarnohory i Gorganów. W drodze powrotnej, wspólnie postój w Worochcie i obejrzenie cennej drewnianej cerkwi z XVIIw. Obiadokolacja (opcja folklorystyczna z kapelą huculską i tańcami za dopłatą) i nocleg w Jaremczu.
5dzień– Po śniadaniu zakupy na huculskim targowisku i obejrzenie wodospadu na Prucie. Powrót do Polski z postojami w Pniowie (malownicze ruiny zamku na tle grani Gorganów) i Drohobyczu (drewniana cerkiew św.Jura z XVw – lista UNESCO, gotycki kościół farny św. Bartłomieja i starówka) Przekroczenie granicy. Zakończenie imprezy w Katowicach ok. 23.00
ŚWIADCZENIA:
4 noclegi w hotelach lub pensjonatach **/*** (pokoje 2 os z łazienkami), 4 śniadania i 4 obiadokolacje, przewodnik lwowski, wszystkie przejazdy (duże grupy autokar z klimatyzacją, małe grupy mikrobus), ubezpieczenie KL i NNW, opieka pilota.
UWAGI:
1. Cena dotyczy grupy 7-8 os. (bus 9 os.) lub 15-16 os. (duży bus). W przypadku nie zebrania się odpowiedniej ilości osób na 14 dni do terminu – odwołanie imprezy.
2. Program imprezy podany jest ramowo – kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
3. Osoby podróżujące samotnie w miarę możliwości dokwaterowywane są do pok.2- lub 3os. W przeciwnym wypadku doplata do pokoju 1os. – 200 zł.
4. Koszty wstępów płatne dodatkowo ok. 65 zł/os + opcjonalnie bilet na spektakl w operze 20-30zł.
5. Strona ukraińska wymaga od turystów specjalnego ubezpieczenia covidowego (dopłata 35zł/os) oraz zaświadczenia o pełnym szczepieniu (paszport covidowy) lub negatywnego wyniku testu covidowego (może być antygenowy nie starszy niż 72 godz. od momentu przekroczenia granicy).
6. Grupy autokarowe na zamówienie duże zniżki (10-15%). Terminy i szczegóły programu dostosowujemy do zamówienia.