LESKO, STARA SÓL, TURKA, UŻOK, KOSTRYŃ, NIEWICKO, UŻGOROD, MUKACZEWO, CZYNADIEWO, SWALAWA, WOŁOWIEC, HUKLIWY, ROZTOKA, NEGROWIEC, KOŁOCZAWA, SYNEWIR, CHUST, SOKIRNICA, KOŁODNO, SEREDNE VODIANE, DANIOWO, RACHÓW, JASINIA, HOWERLA, WOROCHTA, JAREMCZE, PNIÓW, DROHOBYCZ,
Przed Wami trasa dla miłośników gór, folkloru i sielskich, wiejskich klimatów. Trasa dla pasjonatów historii i ciekawostek architektonicznych. Trasa intensywna, w której wysiłek uczestników nagrodzony będzie niezwykłymi wrażeniami i doznaniami
Region Zakarpacia, mało jeszcze znany wśród polskich turystów, jest wręcz niesamowitą mieszanką kulturową, gdzie asymilują ze sobą wpływy Węgier oraz Rusi, Rumunii, Ukrainy i Słowacji. Odwiedzimy podczas naszej podróży malownicze Huculskie i Bojkowskie wioski, miasteczka o klimacie Marmaroszu i Siedmiogrodu. Zobaczycie dzikie i niedostępne pasma gór: Czarnohory, Gorganów, Świdrowca, Bieszczad Wschodnich, Marmaroszu i Wierchowiny.
TERMIN: nieznany (po zakończeniu wojny)
CENA: 1500 PLN (dla grupy min. 16os, przy kursie 1 EUR = 4,62 PLN)
PROGRAM:
1dzień– Wyjazd z Katowic o 5.30, Krakowa 6.45, Tarnowa 7.45. Postój w Lesku i rzut oka na Zamek Kmitów oraz renesansową synagogę Przekroczenie granicy ukraińskiej w Krościenku. W Chyrowie obejrzenie niezwykłego kolegium Jezuitów. Postój przy ruinach obronnego klasztoru w Starej Soli. Przez Stary Sambor kierujemy się do Turki. Obiadokolacja i nocleg.
2dzień– Rano jedziemy przez tereny Użańskiego Parku Narodowego pomiędzy Pasmem Wierchowińskim i Biesz-czadami (u stóp Tarnicy) na Przełęcz Użocką (postój i podziwianie panoram). Przejeżdżamy na drugą stronę Karpat. Krótkie postoje w Użoku (cerkiewka w stylu bojkowskim) i Kostrynie (cerkiewka). Przekraczamy Pasmo Połonińskie Następnie odwiedzimy leżące malowniczo nad rzeką Uż ruiny zamku w Niewicku. Przejazd do Użgorodu. Zwiedzanie stolicy Zakarpacia: Zamek Żupana XIV-XVI w., cerkiew św. Michała Archanioła, katedra greko-katolicka, rotunda z XII w z cennymi freskami. Pod wieczór docieramy do Mukaczewa – najładniejszego miasta Zakarpacia. Zwiedzanie: pałac zwany Mukaczewskim Zamkiem cerkiew św. Mikołaja,. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
3dzień– Rano zwiedzimy potężną twierdzę Mukaczewską. Następnie w modnym kurorcie w Karpatach Wulkanicznych obejrzymy „bajkowy pałac” – obecnie Sanatorium „Karpaty” oraz Czynadiewo z gotyckim kasztelem. Przejeżdżamy u stóp Stoha (1681m.npm) z plenerowymi postojami w malowniczych górskich wioskach Międzygórza i Wierchowiny: Swalawie, Wołowcu, Hukliwym, Roztoce. Po południu dotrzemy do Podobowca u stóp Połoniny Borżawa. Chętni wycieczka górska. Obiadokolacja i nocleg w pięknie położonym pensjonacie (możliwe ognisko)
4dzień– Kontynuujemy poznawanie wiosek Międzygórza: Filipiec, Izki, Negrowiec, Kołoczawa, (w każdej oryginalna zabudowa i drewniane cerkiewki). Chętni wycieczka górska na Negrowiec, ew. po Połoninie Krasnej (np. Mencul 1501m.npm, Szerokołużański Rezerwat). Po dotarciu nad jezioro Synewir (wschodnio-karpackie Morskiego Oko) – spacer wokół jeziora (Park Narodowy Synewir). Nocleg w pensjonacie.
5dzień– Przemierzamy przepiękne tereny Międzygórza (Miżgiria) i Wierchowiny pomiędzy pasmami Połoninnym, Wierchowińskim i Gorganami. Zwiedzimy miasteczko Chust z ruinami zamku XII-XVI w. i gotyckim kościołem św. Elżbiety. Odwiedzimy wioski Daniowo, Sokirnicę, Seredne Vodiane. Przejazd wzdłuż przełomu Cisy i granicy rumuńskiej do Dilowa z geograficznym centrum Europy. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Rachowa.
6dzień– Spacer po Rachowie. Dla chętnych wycieczka na Howerlę (2067m.npm) – najwyższy szczyt Czarnohory. Przejazd wzdłuż Czeremoszu do granic Czarnohorskiego PN. Następnie wyjazd samochodami 4×4 pod główną grań Czarnohory skąd pieszo (ok. 1godz.) na szczyt. Po zejściu postój w Jasini – położonej pomiędzy Czarnohorą a Świdrowcem (cerkiewki i Muzeum Krajoznawcze). Wjazd na Przełęcz Jabłonicką – granicę Zakarpacia i Przykarpacia. Nocleg w Jaremczu i obiadokolacja (za dopłatą możliwa w kolibie huculskiej, z kapelą i tańcami).
7dzień– Obejrzenie cerkiewki, skoczni w Worochcie. Oglądanie wodospadów na Prucie i spacer po targu huculskim w Jaremczu. Postój w Dorze przy oryginalnej drewnianej cerkwi (wypalany w drewnie ikonostas) oraz przy ruinach zamku Kuropatków w Pniowie. Kierujemy się do granicy polskiej z postojem w Drohobyczu. Spacer po starówce: kolegiata św. Bartłomieja, rynek, piękna, drewniana cerkiew św. Jura. Czas na zakupy i posiłek (we własnym zakresie). Przekroczenie granicy w Medyce-Mościskach. Zakończenie imprezy w Katowicach ok. 23.00.
ŚWIADCZENIA:
6 noclegów w hotelach i pensjonatach (pokoje lub studia z łazienkami), 6 śniadań i 6 obiadokolacji, opieka pilota, mały autokar z klimatyzacją, ubezpieczenie KL i NNW.
UWAGI:
1.Cena 1500zł dotyczy grupy o min. liczebności 16os. W przypadku nie zebrania się takiej liczby uczestników na 14 dni do terminu rozpoczęcia możliwe odwołanie imprezy albo weryfikacja ceny: 15os – 1570,zł, bus 9os – 8os – 1600,zł, 7os – 1730,zł
2.Program podany jest ramowo – kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów.
3.Osoby podróżujące samotnie są w miarę możności dokwaterowanie do pok.2- lub 3os. W przeciwnym wypadku dopłata do pok. 1os. ok. 280zł.
4.Dodatkowo płatne wstępy ok. 350Hr, kolejka krzesełkowa na Borżawę 100Hr, jeepy 4×4 (Howerla) ok. 250Hr.
5.Dopłata do ubezpieczenia covidowego pokrywającego koszty kwarantanny 55 zł
6.Wycieczki górskie wymagają stosownego obuwia i odzieży.
REZERWACJA:
biuro@top.turystyka.pl
tel. +48 32 2414869, +48 501 451675, +48 32 2457415























